Методичні рекомендації щодо порядку проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімп
- Паливода О.Л.
- 12 февр. 2018 г.
- 5 мин. чтения

Нормативна база:
Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності (затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 р. № 1099 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 17 листопада 2011 року за № 1318/20056, зі змінами, внесеними згідно з наказами МОНмолодьспорту України від 16.01.2012 р. № 29 та від 26.03.2012 р. № 360);
Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.08.2017 р. № 1112 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2017-2018 навчальному році»;
Лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 09.01.2018 р. № 22.1/10-45 «Про проведення IІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій»;
Наказ начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації від 26 грудня 2017 року № 974 «Про внесення змін та доповнень до наказу від 05.10.2017 р. № 780 «Про організацію та проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2017/2018 навчальному році та у жовтні 2018 року».
Порядок проведення ІІІ (обласного) етапу олімпіади
Обласна олімпіада з інформаційних технологій у 2017-2018 н.р. проводиться в один практичний тур – може включати як комплексне, інтегроване завдання на використання інформаційних технологій, що вивчаються в курсі «Інформатика» (крім програмування, у тому числі програмування на VBA), так і тестові питання закритого типу та відкритого типу з короткою відповіддю, яка може містити виключно число, слово або послідовність символів.
В обласній олімпіаді з інформаційних технологій беруть участь учні, заявки на яких було подано офіційно в установленому порядку. Переможці визначаються у кожній з паралелей 9-11 класів, молодші учасники виступають за 9 клас.
Для кожного учасника олімпіади готується робоче місце за комп’ютером, на якому буде інстальована операційна система Windows 7/8.1/10 та одна з версій MS Office 2010/2013/2016 Professional.
Практичний тур обласного етапу олімпіади з інформаційних технологій проводиться за єдиними завданнями для всіх учасників, підготовленими обласною предметно-методичною комісією зі складання завдань для олімпіади з інформаційних технологій.
Під час роботи над завданням учасник самостійно обирає послідовність виконання окремих його складових. Додаткове прикладне програмне забезпечення надається учасникам тільки у випадку, якщо його використання передбачається умовами завдання.
З метою якісної підготовки школярів рекомендуємо опрацювати:
Бондік І.Г., Кузічев М.М. Успіх переможців - крок у майбутнє. ІІ Всеукраїнська олімпіада з інформаційних технологій //Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах. – 2014. - №1.
Кузічев М.М. Задачі І Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій //Комп’ютер в школі та сім’ї. – 2012. - №4. - С.25-27.
Кузічев М.М. ІІ Всеукраїнська олімпіада з інформаційних технологій //Комп’ютер в школі та сім’ї. – 2013. - №5. - С.38-40.
Кузічев М.М., Киричков Я.В. Завдання ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. IV етап //Комп’ютер в школі та сім’ї. – 2014. - №4. - С.48-56.
Кузічев М.М., Киричков Я.В. Завдання IV Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій // Комп'ютер у школі та сім'ї. - 2015. - № 4. - С. 45-50.
Кузічев М. М., Бондік І. Г., Мотурнак Є. В., Ніколаєв Т. Г. Завдання V Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій //Комп'ютер у школі та сім'ї. - 2016. - № 4. - С. 40-46.
Кудренко Б.В., Кузічев М.М., Мазорчук М.С. V Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформаційних технологій //Комп'ютер у школі та сім'ї. - 2016. - № 4. - С. 37-39.
Шовенко О.С. Особливості підготовки школярів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій : [навчально-методичний посібник] /О.С. Шовенко. – Кропивницький : комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 2018. – 44 с.
http://koippo.in.ua/arhiv/druk/shovenko_2018.pdf
Під час проведення олімпіади учасникам не дозволяється користуватись додатковою літературою (посібниками, довідниками тощо), також забороняється користуватися комунікаційними засобами (мобільними телефонами, ICQ, Skype тощо).
Учасники олімпіади будуть мати змогу ставити запитання членам журі та авторам задач щодо їх умови впродовж часу їх розв’язання у письмовій формі. Якщо за цей час учасники знайдуть помилку або двозначність в умові, тоді до умови буде внесено поправку та оголошено про неї усім учасникам олімпіади.
Запитання, що ставить учасник, повинні передбачати відповідь «Так» або «Ні». Відповіддю журі на запитання, окрім «Так» або «Ні», може бути: «Відповідь міститься в умові», якщо умова задачі містить достатньо інформації, щоб учасник міг сам отримати відповідь, уважно перечитавши умову; «Некоректне питання», якщо не можна дати однозначну відповідь на питання; «Без коментарів», якщо питання стосується інформації, яку журі не бажає розголошувати (наприклад, методу розв’язання задачі).
Перевірка та оцінювання завдань олімпіади
Критерії оцінювання й розподіл балів за кожним критерієм розробляються авторами завдань та затверджуються членами журі до початку перевірки завдань. Критерії відображають відповідність обраних засобів та ефективність їх використання для вирішення окремої частини завдання. Кожна задача оцінюється визначеною кількістю балів відповідно до критеріїв. Результатом оцінки роботи учасника є загальна сума балів за кожну виконану задачу.
У разі, якщо частина завдання, яка оцінюється за певним критерієм, виконана учасником частково, журі за узгодженою пропорцією нараховує за цим критерієм неповну кількість балів.
Рекомендована кількість критеріїв для однієї задачі – до 10. Для більш складних в оцінюванні задач це число може бути збільшене до 20.
При оцінюванні звертається увага на суворе дотримання вимог до формату, змісту та імен файлів-результатів. Учаснику забороняється вносити у зміст файлів-результатів будь-яку інформацію, яка ідентифікує учасника олімпіади. У разі порушення вимог до учасників застосовуються санкції: відсотки штрафних балів або не зарахування задачі взагалі.
Учасникам забороняється використовувати VBA (виключно у MS Access дозволено використання вбудованих макрокоманд - НЕ СТВОРЕНИХ КОРИСТУВАЧЕМ на VBA!) та програмні засоби, що не вказані у завданні. Файл-розв’язок не повинен містити абсолютні посилання, копії змісту файлів-зразків (наприклад, файл-зразок має вигляд скріншоту сторінки текстового документа, учасник здав на перевірку копію цього скріншоту у файлі-результаті).
Правильне розв’язання тестового завдання оцінюється кількістю балів відповідно до рівня складності. Учаснику забороняється наводити будь-які міркування та коментарі, що пояснюють його відповідь.
Апеляція
У разі виникнення питань учасники мають право після завершення змагань подавати апеляційній комісії заяву з приводу правильності та об’єктивності визначення переможців у ІІІ (обласному) етапі олімпіади і одержати письмову відповідь (за вимогою учня) до підбиття остаточних підсумків відповідних змагань. У заяві учень повинен зазначити конкретну причину апеляції.
Для проведення апеляції оргкомітетом олімпіади створюється апеляційна комісія. Рішення апеляційної комісії фіксується у протоколі засідання цієї комісії та надається для ознайомлення заявнику.
Визначення переможців олімпіади
Переможцями ІІІ (обласного) етапу олімпіади вважаються учні, нагороджені дипломами I, II та III ступенів, які визначаються на спільному засіданні оргкомітету та журі.
Переможці визначаються за правилом: кількість переможців (І-ІІІ місця) не може перевищувати 1/2 від загальної кількості учасників відповідної вікової категорії і розподіл місць повинен відповідати пропорції 1:2:3. Переможцем не може бути учасник, який набрав менше ніж третину від максимально можливої сумарної кількості балів. При підведенні підсумків олімпіади можна користуватись віковими коефіцієнтами, передбаченими у Положенні про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад.
Графік проведення олімпіади – 18.02.2018 р.
07.30-08.30 – сніданок
07.30-08.30 – реєстрація
08.30-09.00 – вітальне слово
09.00-13.00 – написання туру
13.00-14.00 – обід
14.00-15.30 – розбір задач
Оприлюднення попередніх результатів - 19.02.2018 до 15.00.
Прийом апеляційних заяв – 20.02.2018 до 15.00 на електронну пошту itkrvg@gmail.com з темою листа «Заява на апеляцію». У заяві учень повинен зазначити конкретну причину апеляції.
Опублікування остаточних результатів обласної олімпіади – 22.02.2018 до 18.00 на сайті науково-методичної лабораторії інформаційно-технологічної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» http://lito.kr.ua/.
Контактні телефони
Зв'язок з представниками оргкомітету ІІІ (обласного) етапу олімпіади здійснюється за допомогою мобільного телефону: Чала Марина Станіславівна - 0674923495; Шовенко Олександр Сергійович - 0668254472.
Місце проведення
Олімпіада відбуватиметься на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
Заїзд та реєстрація учасників – з 07.30 до 08.30, ауд.214 7-поверхового корпусу (вул. Шевченка, 1).
Дістатися до місця проведення:
від автовокзалу №1: маршрутними таксі №№ 112, 500 до зупинки «Стадіон "Зірка"» (на вимогу);
від автовокзалу №2: маршрутними таксі №№ 17, 500 до зупинки «Стадіон "Зірка"» (на вимогу);
від залізничного вокзалу: маршрутним таксі № 108 до зупинки «Стадіон "Зірка"» (на вимогу).
Comentários